• HODYSZEWO-PIELGRZYMKA ROWEROWA

PIELGRZYMKA ROWEROWA

Wnętrze z widokiem na chór

WIZNA- HODYSZEWO 2018

Stowarzyszenie „Przyjaciół Wizny” zorganizowało po raz pierwszy pielgrzymkę rowerową z Wizny do Hodyszewa do Sanktuarium Matki Bożej Pojednania (parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny).

Na trasę 11 sierpnia 2018 roku o godz. 7.00 wyruszyła grupa 36. cyklistów wraz z księdzem Jakubem Osieckim (naszym ziomkiem), mieliśmy do przejechania około 65 km.

Pielgrzymi w strugach deszczu, przemoknięci ale szczęśliwi pokonywali własne słabości i zmęczenie fizyczne. Przywilejem dla uczestników była możliwość skorzystania z nietypowej „spowiedzi na rowerze”. Na swojej trasie uczestnicy zatrzymywali się w miejscowościach tj. Kalinówka Basie, Czarnowo Biki, Wysokie Mazowieckie.

Rowerowi pątnicy zakończyli swoją wędrówkę Eucharystią przed cudownym obrazem Matki Boskiej Hodyszewskiej (obraz Królowej Podlasia namalowany techniką olejną na trzech sklejonych deskach). Podczas mszy sprawowanej wspólnie przez Ks. Piotra i Ks. Jakuba modliliśmy się wszyscy w intencjach bliskim naszym sercom.

Po powrocie do Wizny na uczestników pokrzepionych modlitwą czekało ognisko i napoje, przygotowane przez organizatorów pielgrzymki.

Po za kilkoma usterkami technicznymi i drobnymi incydentami na trasie, panowała bardzo miła atmosfera, wiele osób już teraz deklaruje udział w kolejnej pielgrzymce rowerowej w przyszłym roku, do czego gorąco zachęcamy wszystkich rowerowych miłośników w różnym wieku.

Ewa Serafińska