• I KOMUNIA ŚWIĘTA

I KOMUNIA ŚWIĘTA

Wnętrze z widokiem na chór

I KOMUNIIA ŚWIĘTA

20 maja w święto Zesłania Ducha Świętego o godzinie 11.30 dzieci z naszej parafii pierwszy raz przyjęły do swego serca Pana Jezusa. Pierwsza Komunia to wydarzenie, do którego dzieci przygotowywały się bardzo sumiennie, dlatego pełne emocji oczekiwały na przyjęcie Pana Jezusa do swego serca. Uroczystość rozpoczęła się na placu przed kościołem, gdzie przybyły ksiądz proboszcz powitał i pobłogosławił wszystkie dzieci. Następnie błogosławieństwa udzielili im rodzice.

Procesyjnie weszły do świątyni. Rozpoczynając Mszę Świętą. Homilię wygłosił dyrektor Caritas Łomża ks. Andrzej Mikucki. Cała uroczystość przebiegła w podniosłej atmosferze pełnej uśmiechów i wzruszeń. Na zakończenie dzieci podziękowały Bogu w Trójcy Jedynemu za dar Komunii Świętej, za to, że mogły w pełni uczestniczyć w ofierze Mszy Świętej, za przyjście Jezusa do serc pod postacią chleba. Następnie słowa podziękowania skierowali do kapłanów, dziękując za sakrament pokuty i pojednania i dar Komunii Świętej, rodzicom dziękując za dar życia, wszystkim, którzy przyczynili się do pogłębienia miłości do Boga i uświetnili swoją pracą i obecnością tą uroczystość.

Życzymy dzieciom, by przygoda wspólnej wędrówki z Jezusem trwała przez całe życie.

Anna Domurat