• PIELGRZYMKA DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH

komunia_sokolka

komunia_sokolka

PIELGRZYMKA DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH

4 czerwca 2018 roku dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami i katechetkami p. Elą i p. Anią byli na pielgrzymce w Świętej Wodzie i Sokółce dziękując za dar Eucharystii.

Pierwszym miejscem na pielgrzymim szlaku było Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie. Tu pielgrzymi poznali historię tego urokliwego miejsca, którą bardzo ciekawie opowiedział kustosza - ks. Alfred Butwiłowski. Modlili się przed kopią cudownego obrazu Matki Bożej Bolesnej. Zwiedzili Grotę w Świętej Wodzie, przeszli Dróżkami Siedmiu Boleści. Na Górze Krzyży zwanej też Górą Bożego Miłosierdzia, z Jubileuszowym Krzyżem postawili krzyż upamiętniający ich pobyt.

Po zwiedzeniu tego miejsca zostali zaproszenie do Kaplicy Radości gdzie wielka radość opanowała nie tylko dzieci, ale i ich rodziców. W tej radosnej atmosferze udali się do Sokółki.

W sanktuarium św. Antoniego Padewskiego w Sokółce dziękowali wspólnie za dar Eucharystii. Wyciszeni ubrani jak w dniu I Komunii Świętej wszyscy w pełni uczestniczyli we Mszy Świętej. W homilii ks. Artur wyjaśnił wydarzenie Eucharystyczne, które miało miejsce w 12 października 2008 r. Po Mszy Świętej wszyscy udali się na adorację przed Cząstką Ciała Pańskiego.

Niespodzianką było krótkie spotkanie i pamiątkowe zdjęcie z biskupem pomocniczym archidiecezji białostockiej ks. bp Henrykiem Ciereszką. Po duchowej uczcie nie zabrakło przyjemności dla ciała – obiad, relaks – rodziców przy kawie, a dzieci w fabryce misia z licznymi atrakcjami sprawił, że wszyscy zadowoleni wrócili do parafii z prośbą o kolejną pielgrzymkę.

Anna Domurat