• ODPUST MB CZĘSTOCHOWSKIEJ

STOISKA

Wnętrze z widokiem na chór

TADEUSZ GRABOWSKI I LUDWIK SZTACHAŃSKI

LUDWIK SZTACHAŃSKI

ODPUST MB CZĘSTOCHOWSKIEJ

Z okazji odpustu Matki Bożej Częstochowskiej, w dniu 26 sierpnia nasze parafianki przygotowały stoiska z ciastem własnego wypieku. Do nabycia były także książki religijne, modlitewniki, różańce, własnoręcznie wykonane przez panie karty okolicznościowe oraz flagi narodowe.

Pan Ludwik Sztachański z Taraskowa ( harmonia pedałowa) i nasz lokalny muzyk pan Tadeusz Grabowski ( skrzypce ) zadbali o muzyczną część wydarzenia. Przy dźwiękach muzyki nawet deszczowa pogoda nie wydawała się być tak uciążliwa.

Wielu parafian i przybyłych z okazji święta MB Częstochowskiej gości wspomogło nasze stoiska datkami. Dochód ze składanych ofiar jest przeznaczony na piękny ornat MB Częstochowskiej.

Bardzo dziękujemy paniom i innym osobom, które uczestniczyły w przygotowaniu stoisk z różnościami oraz wszystkim, którzy wsparli naszą akcję.