• WIZYTACJA KANONICZNA

Wspólne zdjęcie bierzmowanych

Spotkanie z Gloriosa Trinita

Spotkanie z rodzicami kapłanów i sióstr

W V niedzielę wielkanocną, w dniu 29 kwietna 2018 roku, Jego Ekscelencja Ks. Bp Janusz STEPNOWSKI, ordynariusz Diecezji Łomżyńskiej, przeprowadził wizytację kanoniczną naszej parafii.

Na mszy św. o godz. 9.00 Pasterza powitała rodzina z Rutek p. Jagoda i Tomasz Żelechowscy, po czym Ks. Piotr, Proboszcz przedstawił sprawozdanie wizytacyjne z okresu swojej posługi duszpasterskiej.

POWITANIE

Po mszy św. Ksiądz Biskup spotkał się z rodzicami kapłanów i sióstr zakonnych pochodzących z miejscowej parafii (foto). Przy kawie i wypiekach cukierniczych rodziców była sposobność do poznania obecnych rodziców i podziękowania im za dar powołania ich dzieci. Na spotkaniu obecni byli także ks. Proboszcz, Ks. Jacek Kotowski (sekretarz) oraz s. Elżbieta Dąbrowska (przebywająca na urlopie).

BIERZMOWANIE

Podczas SUMY o godz. 11.30 w obecności kapłanów, rodziców, animatorów, katechetów oraz zaproszonych gości i parafian, Ks. Biskup udzielił Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej, który przyjęło 25 osób (foto).

WSPÓLNOTY

Po obiedzie i spacerze po cmentarzu parafialnym Ks. Biskup spotkał się z przedstawicielami wspólnot Gloriosy i Intronizacji oraz z nauczycielami.

POŻEGNANIE

Ostatnią eucharystię Pasterz ofiarował w intencji całej Diecezji Łomżyńskiej. Jednocześnie był to moment pożegnania przez przedstawicieli Parafii reprezentowanych przez p. Bożenę Staszek Antonim Grądzkim i oraz Ks. Proboszcza.

Dziękując Ks. Biskupowi za przeprowadzoną wizytację, wspólną modlitwę i przeżyte spotkania polecamy naszą PARAFIĘ, jej sprawy duchowe i prowadzone prace, Opatrzności Bożej, prosząc o potrzebne wsparcie i łaski Boże.