• WYJAZD NA LODOWISKO

WYJAZD NA LODOWISKO

Dnia 24 listopada 2018r. 43-osobowa grupa dzieci i młodzieży z naszej parafii pojechała na lodowisko do Białegostoku. Organizatorem wyjazdu był ks. Artur Dobrzyński, opiekunami p. Emilia Grądzka i p. Iwona Białobrzeska. Chętnie do pomocy włączyli się też rodzice.

Celem wyjazdu było wszechstronne doskonalenie sprawności fizycznej, propagowanie łyżwiarstwa jako formy aktywnego spędzania czasu wolnego, pokonywanie własnych słabości i lęków, utrwalenie podstawowych zasad bezpieczeństwa obowiązujących na lodowisku, a także integracja grupy oraz oczywiście dobra zabawa.

Choć jazda na łyżwach jest trudną dyscypliną sportu i wymaga samozaparcia w dążeniu do celu, wszyscy byli szczęśliwi i radośni, bawili się doskonale, jedni z pingwinkiem, inni bez. Były wzloty, a także upadki nowicjuszy i zaawansowanych łyżwiarzy.

Wizyta w Mc Donalds szybko dodała sił i energii. Była też okazją do podzielenia się swoimi uwagami i spostrzeżeniami na temat własnych wyczynów na lodowisku.

Uczestnicy zrelaksowani wrócili do domów ze świadomością, że wyjazd był bardzo udany i należy go w przyszłości koniecznie powtórzyć.

Szczerze i gorąco dziękuję tym, którzy przyczynili się do organizacji tej wspaniałej wycieczki.

Bożena Staszek