• Wizyta Świętego Mikołaja

Wizyta Świętego Mikołaja

Św. Mikołaj, który 6. grudnia 2020r. po mszy św. o godz.9.00 przybył do naszej parafii nawiązywał do swojego wielkiego poprzednika z Miry.

Wkroczył do świątyni ubrany w biskupie szaty z laską pasterską, w asyście trzech ministrantów i przy dźwięku dzwonków, symbolizujących dźwięk sań św. Mikołaja. W kościele powitała go liczna grupa dzieci i ich rodzice, dziadkowie.

Święty Mikołaj gawędził z dziećmi, pozował do zdjęć, a co najważniejsze – obdarowywał drobnymi upominkami i słodyczami, o zadowoleniu najmłodszych świadczyły uśmiechnięte ich buzie. Uciechy było co nie miara. Przed odejściem szacowny gość poprosił o wspólne zdjęcie i ruszył w drogę do innych potrzebujących dzieci.

Św. Mikołaj żył w IV wieku. Od najmłodszych lat odznaczał się wielką wrażliwością, empatią na potrzeby materialne i duchowe drugiego człowieka. Wstąpił do stanu duchownego, został biskupem Miry (Azja Mniejsza). Jest wzorem dobroci i troski o bliźnich, jak również miłosierdzia i przemyślnej dobroci. Jest patronem żeglarzy, piekarzy, jeńców, kupców, a przede wszystkim dzieci. Jego ciało spoczywa w Barii – w Południowych Włoszech.

Warto stawiać sobie tego patrona za wzór do naśladowania, nie tylko w Boże Narodzenie i Mikołajki, ważne aby każdego dnia obdarowywać siebie nawzajem pomocą, choćby ciepłym słowem lub szczerym i serdecznym uśmiechem, to wiele nie kosztuje a ułatwia wiele. Bądźmy zatem uprzejmi i pomocni nie tylko od święta.

Ewa Serafińska