Dożynki Parafialne oraz Odpust MB Częstochowskiej

W minioną niedzielę, 29 sierpnia br., odbyły się Dożynki Parafialne w Wiźnie połączone z Odpustem Matki Boskiej Częstochowskiej. Święto Plonów tradycyjnie rozpoczęło się dziękczynną Mszą świętą w kościele parafialnym, której przewodniczył Ks. Infułat Andrzej MIAŁCHOWSKI, wieloletni Rektor WSD w Łomży.

Rolnicy, sadownicy i ogrodnicy wraz z wyznaczonymi delegacjami z poszczególnych sołectw tj. Wizna – Kaleń, Wizna-Kopeć, Męczki, Nieławice, Zanklewo, Małachowo, Srebrowo, Niwkowo, Kramkowo dziękowali za tegoroczne plony. Pięknie zdobione kosze dożynkowe obfitowały w dary natury, owoce, warzywa, pieczywo, nalewki, ciasta, wina mszalne i przetwory naszych lokalnych gospodyń domowych.

W tym ważnym dla Rolników dniu, podziękowaliśmy za trud wkładany przez rolników i ich rodziny w uprawę roli, a także pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa wsi.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom: kapłanom, strażakom z pocztami sztandarowymi, Liturgicznej Służbie Ołtarza, delegacjom poszczególnych wiosek niosącym chorągwie i feretrony, delegacjom dożynkowym, dziewczynkom sypiącym kwiatki, młodzieży, p. Organiście i p. Kościelnemu oraz uczestnikom tegorocznego ODPUSTU ku czci MB Częstochowskiej oraz Dożynek Parafialnych.