XI FESTIWAL MŁODZIEŻY W PŁONCE KOŚCIELNEJ

Grupa młodzieży dnia 19 czerwca udała się z Ks. Mateuszem na Festiwal Młodzieży.

Hasło przewodnie tego festiwalu to "POWRÓT”.

Projekt spotkania ludzi młodych z terenu diecezji łomżyńskiej powstał w 2010 roku. Wtedy to Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej wybrało ostatnią sobotę roku szkolnego, na czas wspólnoty w sanktuarium, u stóp Pani Płonkowskiej. Formuła festiwalu przez lata dostosowywana była do bieżących problemów ludzi młodych: „Błogosławieni czystego serca”; „Mocą Świadectwa”; „Wiara czyni cuda”; „Wolni w Chrystusie”; „Serce obdarowane Sercem”; „Czystego serca i mocnego Ducha”; „Gdzie Duch Pański tam wolność”; „Duch i Oblubienica mówią Przyjdź”. Dziękczynienie za rok szkolny, chęć spotkania z rówieśnikami, pragnienie modlitwy, pole pokuty, adoracja Najświętszego Sakramentu, koncerty, konferencje, świadectwa – to odpowiedzi ludzi młodych na pytanie: „Po co jedziesz na Płonkę?” Ta urokliwa miejscowość położona na Podlasiu, rok rocznie przyciąga setki, a w ostatnich latach tysiące ludzi młodych, poszukujących Boga, w Kościele. Gościnność parafii, władz samorządowych i dobroczyńców sprawia, że festiwal staje się miejscem formowania ludzi młodych w duchu wiary, trzeźwości, solidarności i przyjaźni.

Tegoroczny festiwal obfitował w wiele niespodzianek i pięknych chwil. Wspaniałym doświadczeniem była wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, przepełniona wiarą i miłością młodych ludzkich serc, które uwielbiały Boga wszechmogącego. Ukoronowaniem spotkania, a przy okazji momentem wytchnienia od pełnego słońca i temperatury momentami przekraczającej 30 stopni była Eucharystia w płonkowskim sanktuarium. Wielką radością dla organizatorów i młodzieży biorącej udział w spotkaniu była obecność pasterza diecezji, biskupa Janusza Stepnowskiego, który przewodniczył Mszy Świętej i wygłosił pasterską homilię. Zwracał się słowami: ,,Pielgrzymujecie młodzi chrześcijanie do Maryi Pani Płonkowskiej naszej Matki i Królowej aby zawierzyć swoje życie, trudności i przyszłość jej Niepokalanemu Sercu.” Ks. Biskup w Słowie Bożym wspomniał ludzi młodych, którzy zostali wywiezieni na Sybir, a każda ich przeżyta godzina była na wagę złota:” Doceniajcie każdy dzień, który otrzymujecie od Boga i to co otrzymaliście od waszych rodziców. Będąc blisko Chrystusa nigdy nie stracicie, a możecie tylko zyskać”

Mamy nadzieję spotkać się za rok!

Szczęść Boże!