• Spektakl „Prymas Tysiąclecia”

Spektakl „Prymas Tysiąclecia”

W ubiegłą niedzielę 31. października 2021r. podczas mszy św. o godz. 9.00 mieliśmy przyjemność obejrzeć przedstawienie pt. „Prymas Tysiąclecia” o ks. Kard. Stefanie Wyszyńskim w wykonaniu uczniów koła teatralnego Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Wiźnie.

Spektakl przedstawiała grupa młodzieży i dzieci pod przewodnictwem ks. Mateusza Gąsowskiego, który jest założycielem koła teatralnego.

Niewiarygodna interpretacja, pokora i pełna zaangażowania postawa naszych młodych aktorów sprawiła, że przypomnieliśmy i przybliżyliśmy sobie nie tak odległą w czasie beatyfikację Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, zwłaszcza teraz w miesiącu październiku, miesiącu różańcowym. Miesiącu Matki Bożej, której Prymas Tysiąclecia był w sposób szczególny oddany.

Podkreślał: „Maryja – drogą Boga ku człowiekowi i drogą człowieka ku Bogu”. Całe życie Kardynała wyznaczała głęboka ufność i miłość do Matki Najświętszej. W swoich wypowiedziach wielokrotnie odwoływał się m.in. do Jej „macierzyńskiej opieki i dobroci”, mówił: „Maryja wybiera sobie zawsze miejsca ubożuchne, opuszczone i zapomniane. Właśnie tam, gdzie jest największa niedola i opuszczenie, chce pokazać światu i niebu, że jest na tej ziemi Matka, która czuwa…”.

Dziękujemy serdecznie za wszystkie emocje towarzyszące nam podczas oglądania widowiska. Życzymy młodym aktorkom i aktorkom dalszego owocnego rozwoju ich pasji, odwagi i determinacji na scenie oraz samych sukcesów. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych kreatywnych projektów i tego typu wydarzeń.