Pielgrzymka dziękczynna

"Człowiek rozwija się i doskonali

nie przez unikanie obowiązków,

lecz przez ich wypełnianie"

Prymas Tysiąclecia

ks. Stefan kardynał Wyszyński

Pielgrzymka dziękczynna za dar Pierwszej Komunii Świętej

9. października 2021r. dzieci klas IV i V wraz ze swoimi rodzicami, katechetkami i ks. Mateuszem wyruszyli na pielgrzymi szlak w podziękowaniu Panu Bogu za dar I Komunii Świętej. Był to wyczekiwany czas, bo ze względu na pandemię po I Komunii Świętej nie był możliwy wyjazd. Na tym pielgrzymim szlaku, podążali śladami naszego rodaka,Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Dzieci chciały wyrazić swoją wdzięczność Chrystusowi Panu za dar spowiedzi sakramentalnej i Eucharystycznego chleba, którym mogą się karmić. Pielgrzymkę rozpoczęli od Świątyni Opatrzności Bożej – wspólnej modlitwy i zwiedzanie Świątyni, a także Panteonu Wielkich Polaków. Zwiedzanie odbyło się z przewodnikiem, który opowiadał o historii Świątyni, jej roli dla społeczności wiernych, symbolice i technicznych szczegółach budowy.W Świątyni Opatrzności Bożej zrobili pamiątkowe zdjęcie z arcybiskupem metropolitą warszawskim kardynałem Kazimierzem Nyczem.

Druga część pielgrzymki miała charakter rekreacyjny, zwiedziliśmy Stare Miasto - Warszawską Starówkęprawdziwą perłę stolicy! Kolorowe kamienice, wąskie uliczki i Bazylikę archikatedralną św. Jana Chrzciciela. W wyciszeniu i skupieniu wszyscy modlili się przy grobie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.Dalsza część programu to przejazd Traktem Królewskim ze Starego Miasta mijając szereg zabytkowych budowli do Łazienek Królewskich. Wsłuchani w opowieści pana przewodnika wszyscy zwiedzali zespół pałacowo-ogrodowy w Warszawie i spacerowali w pięknej słoneczniej pogodzie. Ostatni punkt programu to kino i wspólnie oglądanie portugalsko-amerykańskiego filmu „Fatima” w reżyserii Marco Pontecorvo. Ta inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca opowieść o objawieniach maryjnych, wzruszyła widzów.

Wszyscy uczestnicy bardzo miło wspominają wspólny wyjazd. Nic dziwnego, bo był to dobry czas na modlitwę, zwiedzanie i odpoczynek.

Dziękujemy Bogu za ten wspaniały czas.

Anna Domurat