Poświęcenie Kaplicy

W Wigilię Uroczystości Miłosierdzia Bożego, Ks. Bp Stanisław Stefanek podczas uroczystej mszy św. o godz. 14.00 poświęcił KAPLICĘ adoracyjną ku czci Miłosierdziu Bożemu, która po kapitalnym remoncie nabrała nowego blasku i zyskała nowy charakter.

W centrum kaplicy znajduje się TRYPTYK Miłosierdzia Bożego. Na tle starej fotografii Wizny, z ciemności wyłania się postać Jezusa Miłosiernego, a obok Niego postacie św. s. Faustyny Kowalskiej i bł, ks. Michała Sopoćki. Takie ujęcie pozwala na atmosferę zadumy i refleksji oraz ukazanie POSTACI, jako czuwających nad nasza miejscowością i parafią.

Autorem tryptyku jest młody artysta p. Wojciech Woźniak, który stworzył indywidualny i niepowtarzalny tryptyk dla naszej Parafii w indywidualnej interpretacji artystycznej. Po mszy św. o godz. 15.00 po raz pierwszy Chrystus Eucharystyczny zamieszkał w nowym i pięknym tabernakulum adoracyjnym, był to jednocześnie czas, kiedy w łączności duchowej z parafianami, odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

PODZIĘKOWANIA

wszystkim darczyńcom kaplicy adoracyjnej, którzy tak ochoczo wnosili swój wkład w jej wyremontowanie i wyposażenie,

- sponsorem tryptyku jest p. Maria Kaczorowska, której dziękuję za tak piękne votum i zaufanie,

- dziękuję darczyńcom, którzy pragnęli zachować anonimowość, a dzięki którym mamy: nowe adoracyjne tabernakulum, relikwiaria, żyrandol, kinkiety, oświetlenie, nagłośnienie, wyposażoną zakrystię, chór, nowe komplety ornatów, lekcjonarzy, obrusy, bieliznę ołtarzową, figurki Chrystusa zmartwychwstałego i leżącego w grobie, nowe barierki wejściowe i balkonowe oraz kapitalnie odremontowaną i wyposażoną kaplicę, nową elektrykę, w kolejnych miesiącach pojawią się nowe świeczniki i krzyż procesyjny oraz relikwiarze.

- dziękuję p. Stanisławowi Szulcowi za darowiznę w postaci systemu wentylacji kaplicy i całego budynku parafialnego,

- dziękuję tym, którzy składali swoje ofiary kwartalne,

- dziękuję każdemu, kto wniósł do tej kaplicy swoje serce i pracę,

- raz jeszcze dziękuję Ks. Jarosławowi Płatuńskiemu i jego wspólnocie parafialnej w Szwajcarii za okazaną pomoc w remoncie,